T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

23-24 Kasım 2017 tarihlerinde Termal ve Çamur Zirvesi yapılacaktır.


   
                       

Termal ve Çamur Zirvesi Amacı ve Hedefleri

Termal ve Çamur Festivali, Afyonkarahisar ilinin sağlıklı topraklarını zirve ve festival programları ile ulusal ve uluslararası arenada tanıtımını yapma amacı taşımaktadır. Bu sene zirve programı ile başlayacak olan festivalde Siyasiler, bürokratlar, Başbakanlık yetkilileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevlileri, Ekonomi bakanlığı uzmanları, TÜRSAB, sağlık turizmi acenteleri, oteller akademisyenler yer alacaktır.

TÜRSAB yetkilileri sağlık turizmi alanında yapılması gereken çalışmalardan bahsedecek olup, ekonomi bakanlığı uzmanları ise yatırım teşviklerden ve yurtdışından hasta getirmenin yolları hakkında sunumlarını yapacaklardır.

TÜRSAB ve acenteler Afyonkarahisar iline özgü termal tatil paketi geliştirmek için oteller ile B2B görüşmeler yapacak olup ilimizin ve otellerin özellikleri acentelere tanıtılacaktır. Gelecek yıldan itibaren geleneksel hale gelecek olan termal ve çamur festivalinin yurt dışında acenteler aracılığı ile tanıtımlarının yapılarak ilimize yabancı turistlerin gelmesi hedeflenmektedir.

İlimize yapılacak yatırımların yanı sıra havalimanımızın dan maksimum düzeyde yararlanarak ilimize yabancı hasta ve turistlerin gelmesi amacıyla yapılacak tanıtımlar festivalin ana hedefidir.