T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR’DA ÖĞRENCİLER SİNEMAYLA BULUŞUYOR


 

Türkiye'de sinemada film izleme imkanı bulamayan 1 milyon öğrenci, "Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın" projesi kapsamında beyaz perdeyle buluşacak.

İlk filmi öğrencilerle birlikte izleyen İl Kültür ve Turizm Müdür V. Mehmet TANIR Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte projeyi başlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında sağlanan işbirliği ile öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla imzalanan; “Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor” etkinliği işbirliği protokolü kapsamında çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.

İlimizde 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri öğrenim gören ve çoğunluğunu hiç sinemaya gitmemiş çocukların oluşturduğu toplamda 10.004 öğrenci, Afyon Cinema Maximum sinema salonunda  izleme fırsatı bulacak. Proje kapsamında Bakanlığımızca belirlenen animasyon dalında “İksir” ve “Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu” filmlerinin yanı sıra “Son Mektup”, “120” ve “Ertuğrul 1890” adlı filmler öğrencilerin beğenisine sunulacaktır.

26 Ekim 2017 de başlayan etkinlik her hafta Perşembe ve Cuma günleri 22 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecektir.

  

  • DSC_0004.JPG
 
  • DSC_0001.JPG
 
  • DSC_0006.JPG
 
  • DSC_0011.JPG
 
  • DSC_0016.JPG