T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

“RAMAZAN BAYRAMINDA İLİMİZİ TANITTIK.”

    

      

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından Ramazan Bayramı'nda tanıtım çalışması yapıldı. 23 Haziran-02 Temmuz tarihlerinin Ramazan Bayramını da içine alan günler olması sebebiyle iç turizmde ülke genelinde büyük bir hareketlilik beklenmektedir. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun ve Sayın Valimizin talimatları gereği olarak her bayram olduğu gibi bu bayramda da yolların kesişme noktası olan İlimizden karayolu ile geçecek olan yolculara ilimizi tanıtıcı etkinlikler yapıldı. Söz konusu etkinlik için hazırlanan broşür, el ilanları ve araba kokusunu içeren tanıtım materyallerin dağıtımı; Afyonkarahisar logolu T-shirt giymiş, şapka takmış lansman elemanları tarafından 23 Haziran 2017 Cuma gününden itibaren Özdilek kavşağında yapılmaya başlandı, 24 Haziran 2017 Cumartesi günü, 01 Temmuz 2017 Cumartesi ve 02 Temmuz 2017 Pazar günü devam etti. Afyon lokumu dağıtıldı.

Dağıtılan broşürlerin bir tanesinde “Huzurlu Bayramlar İçin Afyonkarahisar’ı Seçin” diğerinde ise “Mola Yetmez! Yatıya da Bekleriz” vb. sloganların yanı sıra otelleri ile konaklanacak, kentsel sit alandaki kültürel değerleri ile gezilecek, Frig Vadisi ve Akdağ ile  keşfedilecek, lokumu, sucuğu, kaymaklı ekmek kadayıfı, kirazı ile  tadına, kaplıcaları ve spalarıyla keyfine varılacak bir şehir olduğu vurgulandı.

Ramazan Bayramı’nda şehrimizde mola verenlere hazırlanıp dağıtımı yapılan el ilanları ile termal sularda şifa bulup dinlenirken Türkiye’nin en modern tesislerinde İslami şartlara uygun ortamlarda kurbanlarını kesebilecekleri belirtilerek Kurban Bayramında Termalin, Lezzetin, Zaferin Başkenti Afyonkarahisar’a davet edildi.

Bu kapsamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından gerekli planlamalar ve personel görevlendirmesi yapılarak İzmir, Antalya, Konya ve Ankara’yı birbirine bağlayan Özdilek kavşağında tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi.
Tanıtım uygulaması Ramazan Bayramı tatili için İlimizden yolu geçen vatandaşlarımız tarafından beğeni ile karşılandı.

               

  • 1.JPG
  • 11.JPG
  • 12.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 9.JPG