T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET TANIR: İŞBAŞI EĞİTİMLE TURİZM SEKTÖRÜNDE GELİŞİMİ HEDEFLİYORUZ.

  
 

İl Kültür ve Turizm Müdür V. Mehmet TANIR, Sandıklı Park Otel’de devam eden otel çalışanlarına yönelik İşbaşı Eğitim Kursu’nu ziyaret etti.

Ziyaret sırasında kursiyerlerle birebir ilgilenen Tanır onlara hitaben “Göreve geldiğimizde turizm çalışanlarının eğitimle desteklenmesine ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Hemen Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’ın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve otel yöneticilerimizle birlikte eğitim planlaması yaptık. Eğitimin birinci etabını Yaylabağı Kasabası’nda ve Ömer Gecek’te gerçekleştirdik. Bugün katıldığınız eğitim ikinci etap eğitim. Gerçekleştirmekte olduğumuz bu eğitimle sizler tecrübenizi artırararak ve kişisel gelişiminizi sağlayarak hem kendinize hem de turizm sektörüne katkı sağlayacaksınız. İşbaşı eğitimle turizmde gelişimi hedefliyoruz. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum” dedi. Ayrıca Sandıklı Termal Park Hotel genel müdürü Ahmet Yavuz Yılmaz’a ilgisinden ve eğitim ortamı sağlamasından dolayı teşekkür etti.

İl Kültür ve Turizm müdürlüğü tarafından ilimizde faaliyet gösteren konaklama tesislerinde çalışan personele yönelik olarak eğitimler devam etmektedir. Bakanlığımız Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği içerisinde Ömer-Gecek ve Gazlıgöl Termal Turizm Merkezindeki eğitimler Mayıs ayında tamamlanmış olup, 01-26 Haziran 2017 tarihleri arasında da Sandıklı-Hüdai Termal Turizm Merkezi’nde bulunan otellerimizde çalışan personele de ön büro, kat hizmetleri, yiyecek ve içecek servisi, yiyecek üretimi,  kişisel gelişim semineri, yöneticileri eğitici olarak yetiştirme konularında eğitimler gerçekleştirilecektir. Eğitimler sonucunda kursiyerlere Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel tarafından sertifika verilecektir.

            İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz bu eğitimlerle konaklama tesislerinde çalışan personelin hizmet kalitesini arttırarak, kalifiye eleman yetiştirilmesini ve turizmde gelişimi hedeflemektedir. 

      

  • IMG_5572.jpg
  • IMG_5526 - Kopya.JPG
  • IMG-20170607-WA0033.jpg
  • 7.jpg