T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

“Afyonkarahisar Caz Festivali” bu yıl 17'ncı kez 20-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Başkadem’in üstlendiği festivale her yıl olduğu gibi bu yıl da Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından maddi ve teknik her türlü destek verilmektedir.

Festivalin sekreterya hizmetleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup, İl Milli Eğitim Müdürlüğü de okul etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde destek vermektedir.

Anadolu’nun ilk ve tek caz festivali olma özelliğini taşıyan “17. Afyonkarahisar Caz Festivali”,  programı gündüzleri İlimizdeki birkaç okulda öğrencilere ; akşamları da NG Güral Termal Otel’de yerli ve yabancı sanatçıların verecekleri halka yönelik ücretsiz az konserleri gerçekleştirecektir.

Diğer Etkinlikler :

*Aykut USLUTEKİN'in 20-26 Mayıs tarihleri arasında Ali Çetinkaya Tren Garı’nda “Caz Fotoğrafları” sergisi ; NG Güral Termal Otel Lobi Salonunda, Nadir EGE’nin “Yüz Yıl Önce Yüz Yıl Sonra İstanbul” fotoğraf sergisi yer alacaktır.

22-25 Mayıs tarihleri arasında öğrencilere müzik etkinliği yapılacak Okullar:

  • Ayşegül Arsoy İlköğretim Okulu
  • Dumlupınar Bilim Sanat Merkezi
  • Çayırbağ İlköğretim Okulu
  • Sinanpaşa Atatürk İlköğretim Okulu